Muzeum Betlémů Karlštejn

Hravá dílnička a kurzy pro školy

Pod vedením lektora si děti v Hravé dílničce vyrobí kvalitní dárek. Délka kurzu je 45 – 60 minut. Všechny kurzy jsou možné pouze včetně prohlídky muzea.


Zdobení skleněných ozdob barevně zajímavými skleněnými posypy, v ceně je papírová krabička, Kč 50,- na žáka.


Marcipánové modelování vánočních motivů – děti modelují 3-4 figurky podle vlastní fantazie nebo podle předložených vzorů z dostatečného výběru barev, Kč 60,- na žáka.


Andílek z makovice a pružného krajkového papíru (výška asi 25cm) Kč 50,- na žáka.


Dárková taška zdobená vánočními motivy – výřezy z pěnovky, přízdoby z různých materiálů, Kč 50,-


Stavění papírového betlému s kulisou – celotřídní práce, kdy žáci staví papírové figurky, malují a jinak vytváří betlémskou kulisu a odnáší si kompletní třídní papírový betlém, cena Kč 50,- na žáka.


Tříkrálové dílny

V období od 2.1. do 12.1. 2018 pořádáme dvouhodinový program plný her, písniček a vyprávění na téma Tří králů doprovázený zdobením perníků s tříkrálovou tématikou. Cena Kč 50,- na žáka.


Velikonoční program

V období od 12.3. do 6.4. 2018 pořádáme dvouhodinový výtvarný program s velikonoční tématikou. Zájemci si mohou vybrat a vyzkoušet zdobení kraslic tradičními i netradičními technikami (vyškrabování, malování, lepení), práci s vizovickým těstem, zdobení perníčků… to vše doprovázené ukázkami lidového zvykosloví. Cena Kč 50,- na žáka. Program není podmíněn návštěvou muzea a je zapotřebí se na něj telefonicky objednat.


Včelí hrátky

Dvouhodinový program, ve kterém se děti zábavnou formou dozví, proč je třeba vážit si včel, jak a kde žijí, jaké bylo postavení brtníků nebo jak chutná medová nuttela. Práce s pracovním listem pro různé věkové kategorie. Termíny je možné volně objednávat od března do června, cena Kč 50,- na žáka. Program není podmíněn návštěvou muzea a je zapotřebí se na něj telefonicky objednat.


Možnost nákupu speciálního dárku

Skleněné vánoční ozdoby se jmény – připravíme pro vás profesionálně namalovanou ozdobu, kde bude napsáno křestní jméno obdarovaného podle přání, samozřejmostí je samostatná krabička, Vzhledem k pracnosti a individuálnosti výrobku, je nutné objednávat tento dárek předem, objednávku vám připravíme na den vaší návštěvy. Cena jedné ozdoby je Kč 90,-.


hr

Copyright ©2012 Muzeum Betlémů Karlštejn, muzeum@muzeumbetlemu.cz, telefon: (+420) 607 940 787,
Všechna práva vyhrazena. Kopírování a další šíření obsahu není povoleno bez předchozího souhlasu autora.